technologia

Chesz wiedzieć więcej ?

Jeśli jesteś zainteresowany pogłebieniem wiedzy na temat naszych rozwiązan technicznych, badź też chciałbyś skorzystać z naszej wiedzy i doświadczenia przy realizacji własnego projektu, skontaktuj się naszym zespołem rozwoju i utrzymania sieci

Ekrany Platform Channel to połącznie najnowszej technologii oraz wyjątkowego wzornictwa.

Obudowy ekranów zaprojektowaliśmy specjalnie na potrzeby naszego Projektu, w taki sposób, aby jak najlepiej konweniowały z otoczeniem. Projektując obudowy musieliśmy wziąć pod uwagę wysokie amplitudy temperatur pomiędzy latem a zimą i dlatego też opracowaliśmy i wdrożyliśmy rozwiązania, pozwalające utrzymywać stałą temperaturę wewnątrz obudów, zarówno przy 30-stopniowym mrozie, jak i 40-stopniowym upale. Kolejnym problemem, który musieliśmy rozwiązać przed realizacją Projektu była możliwość uzyskania najwyższej jakości obrazu nawet w jasny, słoneczny dzień i dlatego też specjalne matryce LCD ( 42" oraz 57" ) o wysokiej jasności, o wiele przewyższającej standardowe, stosowane w pomieszczeniach zamkniętych, stąd też specjalnie produkowana dla nas, wielowarstwowa szyba zabezpieczająca przed wandalami ( 6 mm grubości ), a jednocześnie pokryta powierzchnią anty-refleksyjną, eliminującą wszelkie odbicia oraz dzięki specjalnej powłoce zapobiegająca  malowaniu sprayem. Całość zabzpieczyliśmy wodoodpornie uzyskując certyfikat IP 65.

Nadto wdrożyliśmy autorskie rozwiązanie pozwalające na transmiję sygnału telewizyjnego LIVE, jak rownież opracowali specjalny system dźwięku, tak aby przekaz był słyszalny nawet w sporej odległości od monitorów, acz wyłącznie dla tych którzy są tym zainteresowani i jednocześnie nie kolidując z zapowiedziami stosowanymi przez PKP.

Całość systemu zarządzana jest autorskim programem umożliwiającym emisję materiałów na dowolnym ekranie oraz w dowolnej porze. Stały monitoring i podgląd on-line z Centrum Zarządzania nad pracą wszystkich monitorów wraz z automatycznym powiadamianiem o ewentualnych nieprawidłowościach zapewnia w praktyce ciągłą i bezawaryjną pracę systemu.

Ponad 10-cio miesięczne prace projektowe przyniosły efekt w postaci wyjątowego i jedynego w swoim rodzaju rozwiązania umozliwiającego wdrożenie do realizacji prototypowego na skalę europejską Projektu jakim jest Platform Channel.